GWO Praca na wysokościach

Poznaj program kursu

Skierowany jest do osób, które rozpoczynają pracę na turbinach wiatrowych.
KURS TRZEBA ODNAWIAĆ CO 2 LATA.

PROGRAM SZKOLENIA

Wprowadzenie

  1. Instrukcje bezpieczeństwa i procedury w przypadku zagrożenia.
  2. Wyposażenie budynku.
  3. Wprowadzenie.
  4. Zadania i cele edukacyjne.
  5. Bieżąca kontrola postępów w nauce.
  6. Motywacja.

Przepisy

  1. Przepisy światowe.
  2. Przepisy lokalne.

Uprząż / szelki bezpieczeństwa

  1. Właściwy przegląd.
  2. Jak dobrać uprząż / szelki bezpieczeństwa.
  3. Jak często należy dokonywać atestu uprzęży / szelek bezpieczeństwa.
  4. Dokumentacja.

Urządzenia chroniące przed upadkiem z wysokości

  1. Oficjalne wymagania.
  2. Przegląd dokonywany przez użytkownika.
  3. Prawidłowe użycie.
  4. Informacje o prawidłowych krajowych atestach.
  5. Prawidłowa dokumentacja.

Lonża zatrzymująca upadek

  2. Jak zamocować lonżę.
  3. Współczynnik odpadnięcia.
  4. Podwójny i pojedynczy system zatrzymujący upadek.
  5. Różne miejsca, które są dopuszczone do użycia, jako punkty zakotwiczenia.

Przyjmowane w pracy pozycje z użyciem lonży

  1. Jak prawidłowo należy wczepić się do lonży.
  2. Jak jej używać.
  3. Jak prawidłowo podłączyć lonżę/lonże do uprzęży.
  4. Różne miejsca, gdzie można się zabezpieczyć oraz przejść wokół.
  5. Istota i znaczenie przyjęcia prawidłowej pozycji przy użyciu rąk do pracy.
  6. Kontrola użytkownika.

Zdublowane systemy do ćwiczeń

  1. Typy zdublowanych systemów.
  2. Dopuszczalne różne kąty.
  3. Jak prawidłowo zastosować je do uprzęży.
  4. Różne miejsca dozwolone do mocowania zabezpieczeń.
  5. Istota stosowania zdublowanych systemów.

Ćwiczenia

  1. Pokazanie, że każdy z uczestników szkolenia potrafi zastosować systemy hamujące upadek.
  2. Pokazanie, że każdy z uczestników szkolenia potrafi użyć prawidłowo lonżę przy pracy.
  3. Ogólne zrozumienie i prawidłowe użycie całego wyposażenia.

Ćwiczenia w określaniu stopnia ryzyka i niebezpieczeństwa

  1. Podstawy bezpiecznej pracy na wysokościach.

Procedury w niebezpieczeństwie

  1. Zawartość skrzynki / skrzyni ewakuacyjnej.
  2. Bezpieczna i właściwa ewakuacja.
  3. Przygotowanie sprzętu do użycia.
  4. Bezpieczne zachowanie.

Przegląd składu ubrania roboczego

  1. Skład indywidualnych środków prewencyjnych (ubranie robocze).

Urządzenia ratownicze

  1. Indywidualne części różnych urządzeń ratowniczych.

Trauma wywołana niekontrolowanym zawieszeniem

  1. Trauma wywołana niekontrolowanym zawieszeniem.

Ćwiczenia ratownicze

  1. Sytuacje ratunkowe na WTG.
  2. Bezpieczna i prawidłowa akcja ratunkowa.
  3. Prawidłowe użycie środków ratunkowych.
  4. Prawidłowe użycie punktów zakotwiczenia.
  5. Prawidłowe zachowanie na drabinie z użyciem PPE (indywidualne środki ochrony).

Ocena

  1. Podsumowanie.
  2. Ocena.
  3. Wydanie certyfikatów.
NAZWA SZKOLENIA

(Working at heights)

CENA SZKOLENIA

1 760 PLN

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń lub napisz, chętnie pomożemy!