GWO Praca na wysokościach

Skierowany jest do osób, które rozpoczynają pracę na turbinach wiatrowych.

Informacje o kursie:
Czas trwania kursu: 2 dni
Liczba uczestników: od 1 do 12 osób

Wymagania wstępne:

  • dowód tożsamości / paszport
  • odzież robocza, rękawice robocze, obuwie robocze
  • Akredytacje: Global Wind Organisation (GWO)

Opis kursu:

Przygotowanie pracowników do bezpiecznej i świadomej pracy w zakresie pracy na wysokości oraz posługiwania się sprzętem SOI. Kurs Global Wind Organisation (GWO), stanowi kluczowe szkolenie dla techników turbin wiatrowych, którzy chcą bezpiecznie funkcjonować na wysokości. Uczestnicy kursu zostaną wprowadzeni w obowiązujące normy i regulacje dotyczące pracy na wysokości, poznają różne rodzaje sprzętu ochronnego i nauczą się efektywnego korzystania z systemów zabezpieczających.
W trakcie szkolenia kursanci zyskają wiedzę teoretyczną na temat zasad bezpiecznej pracy na wysokości i będą mogli praktycznie wykorzystać zdobyte umiejętności poprzez symulacje realistycznych warunków pracy. Cel kursu to zwiększenie bezpieczeństwa w sektorze turbin wiatrowych przez nauczenie technik ewakuacji i ratownictwa, a także zmniejszenie ryzyka związanego z pracą na wysokości.

Program kursu obejmuje mi.in.:

  • Zasady bezpiecznego korzystania i obsługi indywidualnego sprzętu ochronnego i ratowniczego,
  • Podstawy prawne dotyczące zabezpieczeń pracy,
  • Regulacje odnośnie systemów przeciwwypadkowych i asekuracyjnych,
  • Praktyczne ćwiczenia w ustalaniu bezpiecznych metod pracy oraz wykorzystaniu systemów zabezpieczeń,
  • Scenariusze symulacji rzeczywistych sytuacji zagrożenia, aby lepiej przygotować uczestników do realnych wyzwań.
  • Szkolenie “Praca na Wysokościach" jest akredytowane przez GWO i uznawane na całym świecie. Po jego zakończeniu technicy będą wyposażeni w niezbędne umiejętności do bezpiecznego wykonywania zadań zawodowych.

Pełen program kursu Working at heights znajdziesz na końcu opisu.

Potwierdzenie realizacji kursu

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikat (wpis do systemu GWO-WINDA) potwierdzający ich kompetencje w zakresie bezpiecznej pracy na wysokościach. Certyfikat ten jest oficjalnym dowodem na to, że uczestnik został odpowiednio przeszkolony i jest gotowy do bezpiecznego wykonywania zadań zawodowych w środowisku, gdzie istnieje ryzyko wypadków wysokościowych.

KURS TRZEBA ODNAWIAĆ CO 2 LATA.

PROGRAM SZKOLENIA

Wprowadzenie

  1. Instrukcje bezpieczeństwa i procedury w przypadku zagrożenia.
  2. Wyposażenie budynku.
  3. Wprowadzenie.
  4. Zadania i cele edukacyjne.
  5. Bieżąca kontrola postępów w nauce.
  6. Motywacja.

Przepisy

  1. Przepisy światowe.
  2. Przepisy lokalne.

Uprząż / szelki bezpieczeństwa

  1. Właściwy przegląd.
  2. Jak dobrać uprząż / szelki bezpieczeństwa.
  3. Jak często należy dokonywać atestu uprzęży / szelek bezpieczeństwa.
  4. Dokumentacja.

Urządzenia chroniące przed upadkiem z wysokości

  1. Oficjalne wymagania.
  2. Przegląd dokonywany przez użytkownika.
  3. Prawidłowe użycie.
  4. Informacje o prawidłowych krajowych atestach.
  5. Prawidłowa dokumentacja.

Lonża zatrzymująca upadek

  2. Jak zamocować lonżę.
  3. Współczynnik odpadnięcia.
  4. Podwójny i pojedynczy system zatrzymujący upadek.
  5. Różne miejsca, które są dopuszczone do użycia, jako punkty zakotwiczenia.

Przyjmowane w pracy pozycje z użyciem lonży

  1. Jak prawidłowo należy wczepić się do lonży.
  2. Jak jej używać.
  3. Jak prawidłowo podłączyć lonżę/lonże do uprzęży.
  4. Różne miejsca, gdzie można się zabezpieczyć oraz przejść wokół.
  5. Istota i znaczenie przyjęcia prawidłowej pozycji przy użyciu rąk do pracy.
  6. Kontrola użytkownika.

Zdublowane systemy do ćwiczeń

  1. Typy zdublowanych systemów.
  2. Dopuszczalne różne kąty.
  3. Jak prawidłowo zastosować je do uprzęży.
  4. Różne miejsca dozwolone do mocowania zabezpieczeń.
  5. Istota stosowania zdublowanych systemów.

Ćwiczenia

  1. Pokazanie, że każdy z uczestników szkolenia potrafi zastosować systemy hamujące upadek.
  2. Pokazanie, że każdy z uczestników szkolenia potrafi użyć prawidłowo lonżę przy pracy.
  3. Ogólne zrozumienie i prawidłowe użycie całego wyposażenia.

Ćwiczenia w określaniu stopnia ryzyka i niebezpieczeństwa

  1. Podstawy bezpiecznej pracy na wysokościach.

Procedury w niebezpieczeństwie

  1. Zawartość skrzynki / skrzyni ewakuacyjnej.
  2. Bezpieczna i właściwa ewakuacja.
  3. Przygotowanie sprzętu do użycia.
  4. Bezpieczne zachowanie.

Przegląd składu ubrania roboczego

  1. Skład indywidualnych środków prewencyjnych (ubranie robocze).

Urządzenia ratownicze

  1. Indywidualne części różnych urządzeń ratowniczych.

Trauma wywołana niekontrolowanym zawieszeniem

  1. Trauma wywołana niekontrolowanym zawieszeniem.

Ćwiczenia ratownicze

  1. Sytuacje ratunkowe na WTG.
  2. Bezpieczna i prawidłowa akcja ratunkowa.
  3. Prawidłowe użycie środków ratunkowych.
  4. Prawidłowe użycie punktów zakotwiczenia.
  5. Prawidłowe zachowanie na drabinie z użyciem PPE (indywidualne środki ochrony).

Ocena

  1. Podsumowanie.
  2. Ocena.
  3. Wydanie certyfikatów.

NAZWA SZKOLENIA

(Working at heights)

CENA SZKOLENIA

1760 PLN

Oceny naszych kursantów

Nasza Kadra

Stawiamy na praktyków z wieloletnim doświadczeniem

Krzysztof Pietryczuk

Szef szkolenia specjalistycznego, Szkolenia Wysokościowe i Ratownictwo Morskie

Certyfikowany Instruktor GWO, STCW, alpinizmu przemysłowego, wysokościowych technik alpinistycznych oraz wspinaczki skałkowej. Pos...

Poznaj mnie
Tomasz Labach

Starszy Instruktor

Oprócz doświadczenia morskiego, alpinistycznego czy lotniczego, posiada również ogromne kwalifikacje dydaktyczne - widać to m.in....

Poznaj mnie
Andrzej Milczarek

Instruktor GWO i Offshore

Dyplomowany instruktor, który zaraża kursantów swoją charyzmą i pasją. Wielokrotnie doceniany za ciekawie prowadzone kursy, które...

Poznaj mnie

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń lub napisz, chętnie pomożemy!

Offshore Research

Offshore Research, Development and Training Centre to oficjalne centrum szkoleniowe w zakresie GWO oraz Offshore. Jesteśmy certyfikowanym partnerem Global Wind Organisation.

ADRES

ul. Hutnicza 12,
81-061 Gdynia